Datum: 09. 02. 2021 Autor: IN

Český Krumlov se oprávněně označuje jako perla jižních Čech

Historické město Český Krumlov nabízí mnoho zážitků pro cestovatele, romantiky a milovníky historie.

Český Krumlov a jeho okolí je doslova poseté spoustou muzeí, historických míst, zřícenin hradů a dalších památek. V případě, že hledáte krásné místo pro dovolenou s rodinou, chcete aktivně prožít každý den,  získat spoustu zážitků, jste zde na správném místě.

Historické památky v Českém Krumlově

  • Zámek Český Krumlov
  • muzeum voskových figurín
  • kostel sv. Víta, a kostel sv. Jošta
  • minoritní klášter
  • kaple sv. Martina
  • zřícenina hradu Maškovec, hradu Velešín, hradu Dívčí kámen a hrad Pořešín

Ubytování v Českém Krumlově

Kousek od centra města doporučím tříhvězdičkový Penzion Thallerův dům  Penzion nabízí ubytování pro dvojice i rodiny s dětmi v dvojlůžkovém pokoji nebo apartmánech až pro 5 osob. Ubytování v penzionu Thallerův dům může to být pro vás ideální základna pro výlety po jižních Čechách.

Nezapomeňte si naplánovat  výlet na státní zámek Červená Lhota, kde se natáčelo spoustu pohádek. Děti budou nadšené ze zámecké atmosféry, kde se natáčela třeba krásná pohádka Zlatovláska.

Na historickém náměstí, přímo ve středu města najdete hotel Grand. Klid, pohoda a restaurace, která potěší vaše chuťové buňky. Hotel Grand v Českém Krumlově je druhý největší zámecký komplex v České republice.

Útulně vybavený 4*Pension Kristian nedaleko zámku Český Krumlov s výhledem na město nabízí pokoje s WIFI, televizí, sociálním zařízením se snídaní třeba na terase. Penzion je na tiché ulici, proto si vaši dovolenou užijete v klidu a pohodové atmosféře.

Hotel – Villa Conti najdete zhruba 200 m od zámku. Najdeme ji v centru města a určitě vás nadchnou romanticky zařízené pokoje a zrekonstruovaná budova z roku 1640 tomu odpovídá. Buďte ujištěni, že po strávené dovolené v historické budově se sem budete rádi vracet.

Ubytování pro vodáky a turisty

Vodácký kemp – „kemp krumlov“, najdete asi 500 m od středu města Český Krumlov, kde si vodáci rádi odpočinou a dají si něco dobrého v bufetu. Celkem nový kemp má k dispozici zdarma sprchy i sociální zařízení.

Kemp u Kučerů vám nabídne ubytování ve stanech, karavanech, budově, dle přání. Najdeme ho v obci Zlatá Koruna, zhruba 3 km od Českého Krumlova. Je vhodný i pro rodiny s dětmi, turistiku, sport a rekreaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *