Datum: 17. 02. 2021 Autor: IN

Co si doma můžete zasadit do květináče?

Květiny patří k jedněm z nejběžnějších dekorací Každý si mezi nepřeberným množstvím druhů může najít své a poté si i patřičně vyhrát s tím, kam ji dá. Někdo si nechce dělat komplikace a jednoduše zakoupí první květináč, který mu přijde pod ruku.

V dnešní době jsou i vynalézavější způsoby. Můžete si zkusit své rostlinky zavěsit nebo třeba pověsit na zeď. To bychom ale odbíhali od tématu. Nejdůležitější je rozhodnout, co do květináčů dát.

Pichlavý kaktus je nenáročný

Každý z nás asi má vlastní zkušenosti s údržbou rostlin a určitě mu již hezká řádka květin uvadla. Sice se říká, že kdykoli umře rostlina, znamená to, že na sebe bere nějaký neduh, který nás má v budoucnosti má potkat. Podle mě to však bylo vymyšleno kvůli nám amatérům, kteří nejsou schopni udržet něco při životě.

Mám však zcela jednoduché řešení. Po několika takovýchto neúspěších jsem pomalu přešla na kaktusy a to hned z několika důvodů. Nevyžadují takovou péči, protože většina se má zalévat nanejvýš jednou týdně. A navíc jsem si je zamilovala kvůli jejich vzhledu. Každý je úplně jiný a některé nejsou větší než půlka prstu.
Pokud tedy zvažujete zkrášlení své domácnosti nějakou rostlinkou, nic nezkazíte jejich koupí.

Dekorace, kterou můžeme využít i v kuchyni

Další mou oblíbenou alternativou k uvadajícím nádherám jsou bylinky. Možná se vám zdá, že nikdy nebudou moci nahradit rozkvetlé květy a jejich barevnost, ale když si trochu vyhrajete s jejich umístěním, budou představovat hezké zpestření bytu. A něco, v čem květiny okamžitě předčí, je jejich možnost umístit je do pokrmů a nápojů.

Vyzkoušejte bylinky, budou vonět, a navíc je můžete využít při vaření

  • máta vypadá reprezentativně, krásně voní a neznám lepší nápoj, než čerstvá voda s trochou máty a kapkou citrónu
  • bazalka, její listy se dají zapracovat prakticky do všeho

Mou nejoblíbenější variantou je zamíchat jí mezi mozzarellu a rajčata a zakápnout balzamikem. Ideální lehká a zdravá večeře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *