Datum: 14. 02. 2021 Autor: IN

Papilonia – motýlí dům

V Praze, v budově Hamleys, Na Příkopě 854/14 velkého hračkářství se v suterénu nachází Papilonia – motýlí dům.

Výstava exotických motýlů je hojně navštěvovaná. Naši se rozhodli toto navštívit a uvidět na vlastní oči na třicet nejkrásnějších motýlů světa, které normálně nikde jinde neuvidíte. Pro správný vývoj a růst tu musí být klima jako v tropech a pod umělým osvětlením. Motýly uvidíte všude kolem vás, budou poletovat a nebudou se bát i na vás sedat. Škoda jen, že se dožijí jen 2-4 týdny. Někteří mají hodně výrazné barvy, jiní jsou přímo rafinovaní, dokáží vypadat jako uschlý list, že lehce splynou se stíny rostlin, to aby zmátli okolí.

Největší motýl má rozpětí křídel i 30 cm, tudíž žádní malí motýlci to nejsou. Někteří jen tak polétávají, zatímco ti rychlejší dokáží létat až 30km/hod.

I my jsme byli před lety ve Skleníku Fata Morgana v Praze se podívat na motýly, ale tady je jich daleko více. Člověk jen žasne nad tou krásou, a každému, kdo to neviděl, tak doporučuji se tam podívat. Ti, kteří tam zavítají, budou se moci pokochat jejich krásou. Jedná se o velmi jemná stvoření, tak se jich nedotýkejte. Terezka byla z návštěvy Motýlího domu unešena, taky na ni sedl nejeden motýl a měla tím pádem ještě větší radost.

Další motýlí dům najdete v Brně, OC Rozkvět – Brno, nám. Svobody 85/16 a také na Lipně, v budově Aquaworld.

Doufejme, že v dubnu – kdy se motýli líhnou, budou již Motýlí domy zase otevřeny pro potěšení všech návštěvníků.

 

Galerie ocelových figurín v Praze

Jedná se o výstavu, kde uvidíte sochy z kovového odpadu – recyklovaného, aby byl ještě k využití. Ocelové figuríny nikde jinde na světě neuvidíte, je to prostě unikát.
Šrotiště bylo plné kovového odpadu a tak vznikl tento nápad. Jako první byl vytvořen stolek z motoru V8, který se líbí každému.

Výhoda je, že si na krásné exponáty můžete nejen prohlédnout, vyfotit, ale i sáhnout a děti náležitě prozkoumat, třeba si i do auta sednout a vše prolézt.
Je to skvělá zábava nejen pro děti, ale i pro dospělé a bude bavit celou rodinu. Je tam hodně soch, co znázorňují různé věci a určitě stojí za návštěvu.

Výstavu ocelových figurín ze šrotového železa najdete v centru Prahy, v ul. 28. října 377/13.

Tento výlet se opravdu vydařil, a nejen Terezce se hodně líbil.

Koukněte na fotky a zjistíte, že to stojí za zhlédnutí.
Galerie je přístupná všem, všechno je moc hezké a originální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *