Datum: 22. 02. 2022 Autor: IN

Ceny za energie letí strmě vzhůru, jejich další vývoj se dá jen těžko odhadnout. Přemýšlíte, jak za vytápění nějakou tu korunu ušetřit, přitom ale nemrznout? Vsaďte na topení dřevem nebo peletkami.

Když se řekne krbová kamna

Krbová kamna už dávno nejsou nevzhledným doplňkem místnosti, dneska ji umí povznést o několik úrovní výše. Jsou totiž nejen praktická, ale taky designová. Navíc se postarají jak o teplo v pravém slova smyslu, i o teplo domova, které spočívá v příjemné atmosféře. Protože domov je tam, kde je teplo.

Proč zvolit k vytápění zrovna krbová kamna?

  • Krbová kamna jsou zdrojem sálavého tepla a světla.
  • Jsou ekologická.
  • Ušetříte za vytápění, dřevo je jedním z nejlevnějších druhů paliva. Investice do kamen se vám zhruba do roka vrátí.
  • Moderní krbová kamna vytopí celý dům, můžete je ale klidně i kombinovat s jiným zdrojem tepla.
  • Když vsadíte na kamna s teplovodním výměníkem, můžete je napojit na ústřední topení. Tím vytopíte celý dům a ohřejete si i vodu.
  • Kamna s terciálním spalováním jsou efektivní, ušetřit díky nim můžete ještě něco navíc. Předehřátý vzduch vedou speciální trysky zase do spalovacího prostoru a díky tomu využijete i plyny, které se jinak ztrácí do komína.
  • Instalace kamen v obývacím pokoji nebo jiné místnosti v domě není nijak náročná. Stačí, když máte komín a pevnou nehořlavou podložku.
  • Moderní kamna disponují dokonalým spalováním, takže se nemusíte bát kouře, který uniká do prostoru.

Zdroj: fotobanka

A co takhle kamna 21. století?

Možná si teď říkáte, že když vsadíte na vytápění krbovými kamny, sice asi ušetříte za energie, jenže vám to sebere čas, budete muset i vyřešit, kde skladovat dřevo, a vaše záda dostanou pořádně zabrat. Možná máte pravdu, možná ne.

Topení dřevem sice znamená, že dřevo musíte někde sehnat, nařezat, naštípat, usušit, skladovat a taky ho nanosit ke kamnům. Co když vám ale řekneme, že existuje i jednodušší způsob? Stačí vsadit na peletová kamna.

Mezi jejich největší přednosti patří to, že do jejich zásobníku jednou za čas dosypete pelety, kamna si je pak sama dávkují. Díky WLAN modulu je můžete ovládat na dálku, takže si zatopíte třeba cestou domů z práce.

Stačí si do svého mobilu nebo tabletu stáhnout aplikaci a v ní sledovat aktuální stav kamen. Tímto způsobem je může ovládat až pět uživatelů. Aplikace vás taky upozorní na to, že je třeba dosypat pelety, kamna vyčistit nebo třeba objednat servis. Zní vám to jako pohádka? To ale není všechno!

Kamna na pelety se vyrábí také ve verzi s teplovodním výměníkem, takže si teplo z pelet můžete užít po celém domě. Stačí je připojit na ústřední topení, ohřejí i vodu v radiátorech, Vy si na ovládacím panelu sami nastavíte, kolik tepla mají předat do vody nebo kolik do vzduchu v místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *