Datum: 24. 02. 2021 Autor: IN

Gabionové ploty pro zpevnění svahu

Gabionové ploty jsou pro mnohé neznámým pojmem, ale jen do té doby, dokud je neuvidí. Gabiony jsou kovové konstrukce z ocelových drátů, které jsou vyplněny lomovým nebo přírodním kamenem. Samozřejmostí je možné si na objednávku zvolit jiný druh kameniva či výplně.

Gabionové ploty slouží především jako opěra pro zpevnění svahu, ale také jako vynikající izolace pro snížení hlučnosti a také pro zvýšení bezpečnosti.

Jaké jsou další výhody gabionových plotů?

Gabiony jsou drátěné konstrukce, které jsou opatřeny ošetřeny vůči vnějším vlivům, a to ochranným povlakem zinku a hliníku. Nános této ochranné vrstvy vydrží celou řadu let, udává se, že životnost takto ošetřených gabionů je v závislosti na agresivitě prostředí až 60-80 let.

Jejich cena je nižší v porovnání s klasickými konstrukcemi, což oceňuje prakticky celá řada zájemců o tento druh zajištění svahů. Ve většině případech není nutný ani železobetonový základ.

Jsou prakticky bezúdržbové, nemusí se nikterak natírat ani více udržovat. Tvoří přírodní drenáž a tím tak propouští a absorbují vysoké množství vody a tím tak snižují tlak na opěrnou zeď. Jsou nenáchylné na mráz, jsou pružné a tak dobře absorbují drobnější propady podlaží.

Gabiony působí u domů přírodním dojmem, jedná se o efektivní zpevnění svahu a zároveň se přírodně začlení do krajiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *