Datum: 02. 05. 2021 Autor: IN

Filtrační konvice není jen líbivým doplňkem moderní kuchyně, přestože může mít různé tvary i velikosti, pořizujeme si ji především pro její funkci. Filtrační konvice je totiž nejsnazším prostředkem pro úpravu kohoutkové vody, který z ní připraví dokonale chutnající nápoj bez všech pachutí a nežádoucích přísad.

Bez filtru konvice nedá ani ránu

Možná si kladete otázku, jak funguje filtrační konvice. Jak již sám její název napovídá, je hlavním funkčním prvkem filtrační konvice filtrační patrona, přes niž prochází voda, která je tak zbavována příměsí kazících její chuť i další vlastnosti. Filtr nefunguje jen na principu mechanického odstranění příměsí, některé patrony dokážou do vody dodat také zdraví prospěšné příměsi, například ionty hořčíku.

Co se děje s vodou ve filtrační konvici?

Voda v konvici prochází několika stupni. První z nich obvykle představuje jemné sítko, které slouží k zachycení mechanických nečistot větších rozměrů. Jde především o usazeniny z potrubí či částečky rzi. Další filtrační stupeň již obvykle bývá vybaven některou moderní technologií, ta může být založena na působení iontů anebo aktivního uhlíku.
V některých případech bývají dokonce kombinovány oba principy. Právě aktivní uhlík je velmi důležitou součástí moderních vodních filtrů.
Jeho povrch totiž dokáže z vody vychytávat nechtěné látky, mezi jinými i částice chlóru a zbavovat ji nepříjemné chuti a zápachu. Stejně jako první stupeň, i ten poslední bývá složen z jemného sítka, které tentokrát slouží pro finální dofiltrování i těch nejjemnějších usazenin.

Proč si filtrační konvici pořídit?

Mezi přednosti filtrační konvice patří především možnost jednoduchého a nenáročného zlepšení kvality vody v každé domácnosti. Asi nejčastějším důvodem pro její pořízení je odstranění nepříjemné chlorové pachuti a ve srovnání s balenou vodou také nízké náklady na dokonale chutnou pitnou vodu, které se ve většině případů pohybují okolo 1 až 2 Kč na jeden litr vody.

Výborně chutnající vodu z filtrační konvice využijete také k přípravě teplých nápojů, čaje či kávy, které díky ní získají nepoznané aroma. Pro použití filtrační konvice hovoří také fakt, že výměna filtrů v ní je opravdu jednoduchá a poradí si s ní každý. Vybírat navíc můžete z mnoha tvarů a velikostí, které vhodně doplní váš interiér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *