Datum: 24. 02. 2021 Autor: IN

Jak izolovat svůj dům

V dnešní době uniká mnoho tepla z domu ze střechy, z okolí oken nebo sklepením. Dle statistik české domácnosti vydají přes 75% nákladů na energie. Optimálním řešením jak zaizolovat dům a ušetřit tak v rodinném rozpočtu je investice do foukané izolace, která zateplí stropy, podkrovní šikminy, podhledy nebo nejrůznější škvíry v domě.

Cenová dostupnost a výhody foukané izolace

Foukaná izolace je jedním z druhů izolací, která je cenově dostupná, ne-li nejdostupnější. Jde o optimální možnost zateplení, jelikož jde o optimální poměr mezi vynaloženými finančními prostředky a efektivitou zateplení.

Návratnost do foukané izolace se udává v rozmezí 3 – 5 let. Cena takovéto foukané izolace se pohybuje v rozmezí 100 – 350 Kč/m2. Cena závisí na požadované tloušťce.
Mezi nejvíce udávané výhody foukané izolace patří víše zmíněná nízká cena. Tím, že se jedná o foukanou izolaci, tak její krytí je na maximální možné výši.

Z hlediska bezpečnosti se jedná o nehořlavý materiál, tím se tak zvyšuje bezpečnost objektu. Svou nízkou hmotností nikterak více nezatěžují nosnou konstrukci objektu. Tím, že je foukaná izolace  nafoukávána přímo na izolované místo, nevzniká, resp. vzniká jen minimum odpadu, a to s minimálním zásahem do konstrukce.

Foukanou izolací získáte i perfektní odhlučení z ulice. Izolace je vyráběna z minerální vaty, která je nehořlavá a odolná vůči vnějším vlivům, konkrétně proti škůdcům a vlhkosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *