Datum: 18. 10. 2021 Autor: IN

Ženy a květiny k sobě neodmyslitelně patří. Každá je ráda dostává, dovedou na tváři vykouzlit úsměv a v očích i nějakou tu slzičku štěstí. Bohužel jsou dávno pryč časy, kdy muži nosili svým partnerkám květiny pravidelně, dneska se to smrsklo jen na narozeniny, svátky, někdy i výročí nebo svátek zamilovaných. Není to škoda?

Květina řekne víc než tisíc slov

Možná je to otřepaná fráze, ale pravdivá. Jeden kvítek za vás mnohdy řekne víc než tisíc slov. Kromě toho, že jím dáte najevo, že vám na partnerce, mamince, babičce nebo někom jiném záleží, má každá květina také svůj význam. Však také ještě docela nedávno všichni jazyk zvaný květomluva ovládali, v historii květiny sloužily i k předávání tajných vzkazů.

Víte, že v době národního obrození byla znalost květomluvy naprosto běžnou záležitostí? Kytice dostaly hlubší význam, už nebyly jen pouhým svazkem květin.

Co jednotlivé květiny symbolizují?

Každá květina má svůj význam, ten se s barvou může lišit. Nikoho nepřekvapí, že růže je symbolem lásky a vyjadřuje ono důležité „Miluji Tě!“. Červená až rudá vyjadřuje lásku a vášeň, bílá nevinnost a růžová pravou lásku. Ale co další květiny?

Gerbera je květinou upřímnosti

Co do oblíbenosti šlape na paty růžím. Gerbery mají pastelovou barvu a většinou žlutý střed, občas se jí také přezdívá obří sedmikráska. Skrývá se v ní upřímnost, ten, kdo ji daruje, zase je věrný a jeho city k vám jsou opravdové. Na barvě nezáleží.

Orchidej má obměkčit každé srdce

Orchidej je okouzlující květina, která si každého získá na první pohled. Položí za vás otázku „Vezmeš mě na milost? Obměkčím Tvé srdce?“

Zdroj foto: fotobanka

Lilie symbolizuje nevinnost

Lilii vyjadřuje upřímnou lásku, hravě strčí do kapsy i tři růže. Bílá lilie je symbolem čistoty a nevinnosti.

Tulipán je květinou věrnosti

U tulipánů záleží na barvě. Červený vyjadřuje lásku, žlutý odevzdanost, bílý odpuštění, žíhaný hovoří o vašich krásných očích.

Slunečnice vás nabije energií

Žlutá kráska, která dokáže vykouzlit úsměv na tváři je symbolem čistých a ušlechtilých myšlenek a oddanosti, do žil vám vlije novou energii.

Víte, že je ideální květinou na první schůzku?

Opomíjené chryzantémy

Chryzantémy mnozí z nás opomíjí, tak nějak je považujeme za hřbitovní kvítí. Opak je ale pravdou, chryzantémy jsou symbolem radosti, hojnosti a bohatství. Červená říká „Miluji Tě“, bílá zase hovoří o pravdě.

Jak udělat radost květinou?

Není třeba kupovat velké pugéty, ženy potěší i malá kytička. Při jejím výběru se buď inspirujte tím, jaké květiny žena, kterou chcete obdarovat, preferuje. Když si nebudete jisti, nechte si poradit od zkušeného floristy, případně si vyberte z předem sestavených kytic, třeba podle příležitosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *