Datum: 22. 02. 2021 Autor: IN

Jak v Praze zůstat fit i v době covidových zákazů

Pohyb je pro mnoho z nás nedílnou součástí života a nedokážeme si bez něj svůj den představit. Bohužel ne vždy je čas si zajet do posilovny a nějakou tu hodinku tam strávit. A není to ani zdravé, tělo si občas potřebuje dopřát odpočinek a regeneraci.

Proto zde máme pár tipů, kterými lze váš den příjemně zpestřit.

Jeden z nejšetrnějších sportů k vašemu tělu

Jedná se o jednu z velice oblíbených sportovních aktivit, a to sice o plavání. Je rozšířený mezi všemi věkovými kategoriemi díky své případné nenáročnosti. Starší lidé se zdravotními problémy si při něm mohou odpočinout a nedávat na své tělo žádnou zátěž. A díky rozdělení drah podle rychlosti plavců se ani nemusí bát, že by někomu překáželi.

Pohyb ve vodě navíc představuje jednu další výhodu. Ať už se při něm zpotíte, nemusíte hned házet vše do pračky. Takže i po vydatném tréninku se domů vracíte čistí. Koupališť je po Praze spousta a většina z nich nabízí i roční permici za docela slušné peníze a zahrnuje i sauny, vířivky, vodní páru, atd.Bohužel, v dnešní době, jsou všechny koupaliště a bazény z důvodu covidu zavřené. Nyní nám zbývá jen možnost, začít s otužováním v ledové vodě.

Stačí jen nazout tenisky a vyrazit z domu

Běh je komplikovanější kvůli své náročnosti. Je strašně moc faktorů, které můžete dělat a zadělat si tím na četné zranění. Navíc lidé s obezitou, kteří díky běhu chtějí shodit přebytečná kila, si tím spíše škodí, protože většinou trpí i nebezpečným zvýšením tlaku a na klouby je vyvinut přílišný tlak.

Doporučuji si nejprve nechat poradit od experta a třeba si i o správném běhu načíst. Když ale po tom všem konečně vyběhnete, stojí to za to.

Já osobně si to ráda zpestřuji hudbou, někdo rád běhá ve dvojici nebo ve skupině. Běh je úžasný tím, že může běhat opravdu všude. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybyste se dostali trochu do přírody, takže pokud máte u domu nebo lesopark, tím lépe pro vás.

Chůzí se nic nezkazí

A samozřejmě nesmíme zapomenout na chůzi. Stačí vám hodinová procházka a rázem máte jak lepší náladu, tak větší fyzičku. Pomůže vám zapomenout na pracovní stres, a pokud si na tu procházku vyjdete s někým dalším, můžete si ji i příjemně zpestřit rozhovorem.

Chodit se dá všude, takže pokud jste líní někam dojíždět, chůzi si hned oblíbíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *