Datum: 13. 03. 2021 Autor: IN

Jak vybírat hodinky online?

Hodinky si obvykle pořizujete na dlouhé roky, a pokud sáhnete po kvalitních, nejde o zrovna nízkou investici. Dobrý výběr je proto klíčový. Dokážete si vybrat správně? A je možné hodinky koupit online?

Online nákupu hodinek se určitě nebojte. Když nepodceníte fázi výzkumu a skutečně si pečlivě ohlídáte všechny parametry, budete stejně nadšení, jako kdybyste si je nejdřív v obchodě zkusili dát na ruku. A kdyby to náhodou nevyšlo, vždy máte 14denní lhůtu na vrácení bez udání důvodu.

Proč si hodinky kupujete a jaký styl sháníte?

Prvním úkolem je vůbec definovat, jaký styl hodinek si plánujete pořídit. K tomu si zkuste nejdříve položit otázku, proč si hodinky vůbec kupujete.

Chcete si pořídit elegantní doplněk na pracovní schůzky? Potřebujete hodinky, jež vám budou 24/7 prozrazovat, kolik je právě hodin? Podle toho se zaměřte na specifickou kategorii:

Společenské (business, klasické): Jsou vhodné do společnosti, nemusíte hledat vodotěsné modely a postačí minerální sklíčko. Budete je nejspíš nosit jen občas.

Sportovní hodinky: Tady je naopak safírové sklíčko a vysoký stupeň vodotěsnosti (200 m či více) vhodný. Hodí se i možnost stopek, turistům zase kompas.

Univerzální: Sháníte-li hodinky na běžné nošení, poptávejte sklíčko se safírovou úpravou. Postačí vodotěsnost 50 m, to je pro mytí rukou, sprchu a déšť dostatečné.

Limitované edice: Rádi byste měli skutečně originální kousek, jehož hodnota časem poroste? Pátrejte v limitovaných edicích.

Když se podíváte do nějakého e-shopu s hodinkami, kategorií najdete daleko více. Například na Helveti.cz objevíte třeba kategorie pro švýcarské, německé, vojenské, japonské, letecké hodinky. Jak si s tím poradit? Prostě do nich nahlédněte, rychle poznáte, co jsou zač.

Kolik jste ochotni do nich investovat?

Jakmile se dostanete do dobré kategorie, využijte filtrování. Vyfiltrujte si pouze ty hodinky, jež splňují vaše cenové požadavky. Filtry lze využít také pro výběr nějaké konkrétní značky, máte-li takové preference, rozměry pouzdra, materiál pásku a sklíčka, vodotěsnost a další parametry.

Co sledovat u konkrétního modelu?

Máte pár favoritů? Výborně. Prostudujte si jejich specifikace, pro začátečníky může být užitečný například návod na výběr u Helveti. Popisuje rozdíly mezi jednotlivými sklíčky a funkcemi.

Když vybíráte online a hodinky si nemůžete vyzkoušet, je důležité pohlídat si rozměry pouzdra. Zkuste rozměr porovnat s vašimi existujícími hodinkami, případně si vystřihněte kolečko z papíru o takovém rozměru a přiložte si ho na zápěstí.

Co se týče designu, můžete si zkusit daný model hodinek vyhledat na internetu a podívat se na fotky z více e-shopů, třeba vám napoví. Ale pozor, ne vždy je tohle možné, někdy jsou hodinky limitovaná edice a prodává je jen daný obchod.

Na e-shopu Helveti.cz je praktická ještě jedna vychytávka. U některých modelů, k nimž byla zpracována samostatná recenze, najdete odkaz na tu danou recenzi. Takový podrobný přehled hodně pomůže, určitě si ho přečtěte. Přejeme šťastnou ruku při výběru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *