Datum: 07. 02. 2021 Autor: IN

Hurá s dětmi do ski areálu Ramzová v Jeseníkách

Ski areál Ramzová najdete mezi Hrubým Jeseníkem a Rychlebskými horami. Ať už jste zkušení lyžaři, začátečníci nebo milovníci běžek najdete zde služby pro všechny lyžaře.

  • více než 8 km perfektně připravených sjezdovek
  • lyžařská škola pro děti i dospělé
  • půjčovna vybavení pro lyžaře
  • restaurace a občerstvení
  • lanovka na Šerák

Pro obratné a dobré lyžaře je tu připraveno více než 8 km sjezdovek, ta nejdelší měří 3 260 m. Lanovka vás vyveze až na horu Šerák, a vy pak sjedete dolů do Ramzovského sedla.

Ubytování pro lyžaře na Ramzové

Možností ubytování na Ramzové je spousta, v soukromí, apartmánech, penzionech, ale i vybavených hotelech přímo u sjezdovky.

 

Hotel Andromeda Ramzová mohu doporučit

Ubytování v Hotelu Andromedu je ideální pro zimní i letní pobyt. Nebyl jsem tam sice v zimě, nejsem zimní typ, ale letní dovolená na Ramzové se nám podařila. Krásné procházky po vrcholech Jeseníků/napřed jsme využili lanovku až na konečnou/, skvělé borůvkové knedle na Šeráku a pohodová procházka cestou dolů. Co víc si přát.

Pohled z pokoje hotelu Andromeda

Další ubytování na Ramzové najdete v penzionech, chatách i apartmánech.

Jeseníky jsou ideální na procházky a výlety do okolí

  • výlet k zlatorudným mlýnům ve Zlatých Horách
  • výstup na Špičák
  • expozice hudebních nástrojů v Ostružné na Jesenicku

O dovolené můžete prožít alespoň jednu romantickou noc na Pradědu, přímo noc v oblacích, na kterou budete dlouho vzpomínat. Vždyť kdy se zase poštěstí uvidět západ i východ slunce, že? A ten jeden den si vymezit na takový zážitek je přece ojedinělý. Pokud jste z daleka, kdy se sem opět podíváte?

Určitě nevynechejte Priessnitzovy lázně

V okresním městě Jeseník, autem kousek z Ramzové se nachází světoznámé Priessnitzovy lázně. Ubytování v hotelu Staříč najdete přímo na náměstí v Jeseníku. Priessnitzovy lázně se nachází zhruba 2 km od města. Jsou typické pro léčbu s dýchacím ústrojím, kožními nemocemi i problémů s oběhovým systémem. Různé léčebné procedury, včetně inhalací, návštěvy solné jeskyně, jsou vhodné jako relaxace.

Ubytování v hotelu Slunný dvůr s polopenzí, bazénem se slanou vodou, saunu i vířivku, za příplatek možno i wellness procedury s různými masážemi. V ceně za osobu a 2 noci je od 3490 Kč se snídaní i večeří.

Naprostou špičkou může být ubytování na Zámek Kolštejn – hotel Chateau Goldenstein. Stylové ubytování, lyžaské areály na dosah, krásná příroda Jeseníků vám dodá dostatek nových sil na večerní zábavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *