Datum: 02. 03. 2022 Autor: IN

Obývací pokoj nabízí největší možnosti volby při výběru osvětlení. Kromě tradičních lustrů se do něj totiž výtečně hodí také všemožné stojací lampy, nástěnná svítidla a taktéž oblíbené bodovky.

Obývák je zřejmě nejdůležitější prostor v každém bytě či domě. Aktivně v něm totiž trávíme nejvíce času. Ať už se jedná o relaxaci u televize či knihy nebo hraní si s dětmi, obývací pokoj bývá středobodem každé domácnosti.

Není tedy radno podceňovat výběr patřičného osvětlení. Pokud totiž vyberete dobře, budete mít možnost vytvořit jakoukoliv atmosféru pro jakoukoliv událost. A samozřejmě nejde jen o praktickou stránku věci, ale také o design.

Centrální stropní svítidlo nebo lustr může sloužit jako umělecký skvost, který nejen, že budete vy i vaše návštěva neustále obdivovat, ale samozřejmě celou místnost náležitě osvětlí. Případně místo jednoho velkého lustru můžete použít strategicky rozmístěná závěsná svítidla pro dané části obývacího pokoje.

Vedle gauče si postavíte stojací lampu pro čtení, nad případný pracovní nebo jídelní stůl nainstalujete bodovky, případně designové kolejnicové osvětlení, které zajistí dostatek světla pro vaše oči. A za televizi můžete zase nainstalovat RGB LED pásky, které podtrhnou filmový večer k dokonalosti.

Jak jsme již zmínili, pro každou příležitost a aktivitu v obýváku můžete vybírat ze stovek a tisíců typů osvětlení. To by samozřejmě mělo zapadat do nějakého vašeho konceptu, aby byla zachována celistvost a osvětlení v obývacím pokoji ladilo se zbytkem domu či bytu. Jen tak docílíte opravdu prvotřídního užitku, který za své prostředky obdržíte.

Jestliže nemáte zpracován projekt k osvětlení, nevadí. Vždy se můžete obrátit na nějakého zkušeného odborníka, který s vámi projde vše potřebné a doporučí to nejvýhodnější řešení.

Na základě hodnocení zákazníků bychom mohli doporučit například specializovaný obchod 60.cz s více než 15 lety zkušeností. Nejvíce vás jistě potěší aktivní komunikace a odborná znalost pana majitele, který vám ochotně se vším poradí. Kromě toho naleznete v 60.cz tisíce kusů osvětlení obýváku od těch nejkvalitnějších českých i světových výrobců. Výhodou zajisté bude také možnost instalace zakoupených svítidel.

Nebojte se v případě osvětlení do obývacího pokoje popustit uzdu fantazii. Odměnou vám bude prostor, ve kterém se vždy rádi sejdou všichni vaši bližní nebo si v klidu odpočinete od každodenního shonu.

Stačí si jen správně vybrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *