Datum: 23. 10. 2022 Autor: IN

Ženské pohlavní ústrojí je velmi citlivé a každá bakterie má tendenci dát to ženě velmi „sežrat“ formou různých zánětů nebo mykóz. Ty poté vadí i partnerům, protože je žena tzv. mimo hru. Přitom jste to právě vy muži, kdo nám mohou pomoci tomu předcházet správnou hygienou.

 

Správná hygiena

Někteří muži mají za to, že je třeba omývat svou chloubu mýdlem, čímž zajistí potřebnou čistotu. Opak je však pravdou. Ženám mýdlo na intimních partiích naopak vadí a vyhýbají se mu. To samé by pak měli dělat muži, aby svým drahým polovičkám nezadělali na problém.

Přirození stačí omývat vodou či je možné koupit speciální intimní mýdla pro muže, která seženete v každé drogerii.

Dále je důležité omýt opravdu všechna místa, a tedy při každém mytí stahovat předkožku a omýt nánosy, které se pod ní přirozeně tvoří. Mluvíme o tzv. smegma, které je lidově nazývání „tvarůžek za ráfkem“. Právě tento nános může za specifický zápach penisu, který je ženám nepříjemný.

Jedině dodržením těchto pravidel může muž zabránit vzniku infekce či mykózy u své partnerky, ale i u sebe, a jako bonus zvýší své naděje na orální sex.

Nezapomínejte na prevenci

Pánové by však měli myslet i na prevenci a pravidelně provádět samovyšetřování genitálií. Ideálním časovým intervalem je jeden měsíc.

Jak na to? Po koupeli rolujte každé varle zvlášť a sledujte případné změny – tvrdé hrudky nebo uzliny. Sledujte u změnu velikosti či tvaru varlat.

Svou pozornost zaměřte i na samotný penis. Jakýkoliv výtok či vřídky nejsou fyziologickým znakem a měli byste okamžitě navštívit lékaře. Může se jednat o nějaký zánět nebo pohlavní chorobu.

S prevencí vám pomůže i masturbace, při které snadno odhalíte případné neduhy. Bolest či jiný tvar varlat vám naznačí, že je něco špatně. Ne nadarmo je známý fakt, že na případnou rakovinu varlat přijde váš sexuální partner právě při sexu.

 

Autor: Soňa J.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *