Datum: 31. 05. 2022 Autor: IN

Prací prostředky, které neobsahují látky škodící přírodě, vodě ani zvířatům, se nazývají ekologické. Jejich používání není o nic víc náročné, než běžně dostupné chemické prostředky. Díky jejich šetrnému složení jsou vhodné pro děti i alergiky. Ekologické složení ocení především vegani, kteří používají přípravky bez zvířecího původu.

Šetrné přípravky lze na dnešním trhu najít v levnějších i dražších variantách. Je spoustu možností jak prát bez chemie. Postupem času zjistíte, která metoda vám vyhovuje na jaké skvrny a barvy prádla. Dále poznáte, který šetrný prostředek je kompatibilní vůči tvrdosti vaší vody.

Ekologické prášky a gely

Jsou vyráběny na základě původních receptů, kdy se ještě nepoužívala chemie. Navíc k ovonění prádla se využívají éterické oleje a přírodní silice. Některé dokonce nevoní vůbec, pro někoho to může být nepříjemné. Takové prostředky se dají koupit i v běžných marketech a drogeriích. Po finanční stránce velké změny nepoznáme.

Prací vejce

Jedná se o vajíčko vyrobené z recyklovatelného plastu, které se dá používat opakovaně až 70krát. Vejce se plní minerálními peletami. Ty se postupně ve vejci doplňují podle potřeby. Používají se dva druhy pelet. Keramické kuličky napomáhají k odstraňování nečistot z prádla. Dále bílé kuličky pomáhají změkčovat vodu a tím pomáhají pronikat vodě do textilie. Celý tento cyklus napomáhá k efektivnějšímu čištění a rychlejšímu zbavení se pěny z prádla.

Prací soda a domácí prášky

Další alternativou šetrného praní je čistý uhličitan sodný. Prací soda je k dostání již ve všech drogériích. Soda se dá použít ve dvou kombinací, a to buď s mýdlovými vločkami na barevné prádlo. Nebo s perkarbonátem sodným a jeho aktivátorem na bílé prádlo. Vše potřebné se dá zakoupit na internetu. Pro vůni se dají přidat éterické oleje. Tento způsob se využívá při teplotách vyšších 60°C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *