Datum: 27. 10. 2021 Autor: IN

Ať už vyrážíte poznávat krásy naší země, jedete na Slovensko nebo si chcete dopřát odpočinek v některé z exotických zemí, nezapomeňte si s sebou přibalit také cestovní pojištění. To je moudrým základem každé cesty, může vám totiž ušetřit nemalé peníze.

Když se řekne cestovní pojištění

Taky si hned vybavíte dovolenou někde u moře nebo třeba v italských Alpách? Nejste sami. I banální nehoda v zahraničí vám může udělat pořádný vítr v úsporách, takže je na místě se chránit pojištěním. Cestovní pojištění vás ale ochrání i při cestách po České republice. Co se pod ním vlastně ukrývá?

Díky cestovnímu pojištění můžete předejít tomu, že si budete muset uhradit ušetření, hospitalizaci nebo transport do nemocnice v zahraničí, jeho součástí bývá i úrazové pojištění a třeba i pojištění zavazadel.

Co si na cesty můžete připojistit?

Cestovní pojištění není jen o kompenzaci nákladů na ošetření, co všechno se v něm může ukrývat?

Pojištění léčebných výloh

Léčebné výlohy jsou součástí pojištění na cesty vždy, hradí se z nich jak náklady na ošetření a léčení, tak hospitalizace a v některých případech i převoz zpět do České republiky. Zejména v jejich případě je důležité nastavit dostatečné limity. Jak na ně?

  • Pro cesty po Evropě volte limit aspoň 3 miliony korun.
  • Vyrážíte mimo Evropu? Pojistěte se aspoň na 5 milionů korun.
  • 5 milionů si jako minimum nastavte i pro lyžařskou dovolenou.

Úrazové pojištění

Když se na dovolené zraníte, pravděpodobně vás po návratu taky čeká pracovní neschopnost. S tím je spojené snížení platu. Právě pro tyto případy oceníte úrazové pojištění, díky kterému za každý den léčení dostanete určitou částku.

Víte, že zahrnuje i plnění pro případ trvalých následků nebo smrti v důsledku úrazu a odškodné?

Zdroj: fotobanka

Asistenční služby

Když se dostanete do potíží, je těžké zachovat chladnou hlavu. Když kolem vás budou všichni mluvit cizí řečí, na klidu vám to nepřidá. Operátor z asistenčních služeb s vámi bude mluvit česky, navíc vám poradí, jak postupovat a třeba vás nasměruje i do nejbližšího smluvního zdravotnického zařízení.

Pojištění zavazadel

Stačí chvilka nepozornosti a o věci osobní potřeby, které si s sebou berete na cestu, přijdete. Když budete mít sjednané pojištění zavazadel, škoda vám může být proplacena.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Dovolenou si chceme naplno užít, snadno se stane, že nedopatřením někomu jinému způsobíte škodu. Při srážce s lyžařem mu třeba roztrhnete bundu nebo ho zraníte. Nechcete tu škodu platit jen z vlastní kapsy? Sjednejte si pojištění odpovědnosti za škodu.

Pojištění storna zájezdu

Co naštve víc, než když třeba z důvodu nemoci nebo jiné vážné události budete muset těsně před odjezdem zájezd rušit? Navíc vám cestovka vrátí jen malé procento toho, co jste do něj investovali. Díky pojištění storna zájezdu ale můžete získat většinu storno poplatku zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *