Datum: 14. 01. 2021 Autor: IN

Proč je svatba událost, která v našich představách musí být součástí našich životů

Vždy když se po dlouhé době setkáme s našimi příbuznými, ptají se nás na to samé. Jak jde škola, už víš, co chceš dělat v budoucnu, máš přítele, atd. S postupem času se otázky mění. Jak ti vyšel pohovor, kolikáté výročí budete slavit a nakonec, už jsi přemýšlela o svatbě. Jako malé jsme si na to hrály a jako dospělé přemýšlely nad volbou šatů. Asi se shodneme, že se jedná o opravdu výjimečný den. Představy o ideální svatbě se však liší.

Jaké prvky činí svatbu svatbou

Její průběh a okázalost se většinou odvíjí od naší osobnosti a peněženky. Jelikož to je velká událost, lidé jsou schopni na ni utratit i stovky tisíc. Je však něco, v čem by se od sebe svatby neměly lišit. Je to láska mezi manželi. Dřív se lidé brali na příkaz rodičů a celé to postrádalo své kouzlo. Nyní však máme možnost volby a byla by přece škoda ji nevyužít. Taky není od věci na svůj obřad pozvat svou rodinu a přátele. Je důležité mít s kým sdílet tu radost. A v neposlední řadě byste měli svůj obřad mít v prostředí, které je vám příjemné a pomůže vám ještě radostněji prožít daný okamžik.

A trocha z mého osobního pohledu…

Já osobně si svou svatbu nedokážu představit za hnusného počasí. Úplně by to zkazilo náladu. Připadá mi důležitý názor ženicha, proto je podle mě chyba, když se nad detaily moc přemýšlí. A navíc, dokud si berete někoho, koho milujete, není ani tak důležité, kde se to koná.

Nemohu se rozhodnout, jaké roční období je ideální. Každé má něco do sebe. V létě je výhoda, že člověku není taková zima, ale zase sníh dokáže atmosféře dodat hodně. Asi záleží hodně na vašich preferencích.

Tento článek je velice objektivní, tudíž to neznamená, že když se rozhodnete vzít sami daleko od přátel a rodiny, děláte něco špatně. Každému vyhovuje něco jiného, a dokud vás to činí šťastnými, je vše zcela v pořádku. Viki.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *