Datum: 15. 05. 2022 Autor: IN

Vyznat se v obrovské nabídce podlahových krytin je opravdu těžké. Hodí se do obývacího pokoje vinyl? A co je nejlepší podlaha do kuchyně? Odkud jenom začít?

 

Když záleží na podlaze

Někdy je důležité najít takovou podlahovou krytinu, která nejenže bude dobře vypadat, ale bude zároveň

  • odolná proti poškrábání
  • voděodolná
  • nenáročná na údržbu
  • trvanlivá.

Jde o místa, kudy projde denně množství lidí ve venkovní obuvi a podlaha musí zůstat stále stejně pěkná. Představte si například chodby a předsíně, prostory veřejných budov, škol anebo restaurací. V takových místech opravdu záleží na odolnosti a kvalitě. Dobrá volba jsou v tomto případě vinyly, mezi nimiž zvláště vynikají rigidní vinylové podlahy, které se díky všem vlastnostem a perfektnímu vzhledu výborně hodí i do bytů a rodinných domů.

Zdroj: fotobanka

Rigidní vinylové podlahy

Říká se jim jednoduše rigidní vinyly a vyznačují se minerálním jádrem. Dodávají se tedy v deskách, které se k sobě kladou plovoucím způsobem. Jádro je velmi pevné a stabilní, takže se podlahy nikde nekroutí, neodlepují a jsou vodotěsné. Mezi díly se nelepí spárovací páska, protože tyto podlahy jsou bezespárové. Rigidní vinyly dobře vedou teplo a jsou tvarově a objemově stálé, proto jsou velmi vhodné na podlahové topení.

Na minerálním jádru je nanesený vinyl a ten je dále ošetřen vrstvou laku s příměsí korundu. Jde o jeden z nejodolnějších povrchů na trhu. Nepoškrábete ho posouváním židlí a už vůbec ne běžnou chůzí. Podlahy jsou tiché, proto nacházejí uplatnění i v nemocnicích, sanatoriích a také v rodinných domech, kde velmi záleží na akustické pohodě.

Možná by vás nenapadlo, jak velkou výhodou je tvarová a objemová stálost těchto podlah, díky které nemusí být na velkých plochách, nebo v dlouhých chodbách, dilatační spáry.

Nejoblíbenější jsou rigidní vinyly Barlinek, které mají naprosto věrné přírodní vzory nerozeznatelné od dřeva.

 

Když záleží na vás

Doma, v soukromí, kam smí jen naše rodina a kde jsou místa našeho nejhlubšího uvolnění, je na prvním místě naše osobní pohodlí a luxus. Harmonii navozují především přírodní materiály, přímý kontakt bosých nohou s povrchem dřeva má přímo terapeutický účinek. Spojení s přírodou můžeme prožívat i doma, pokud dostatečně důkladně promyslíme zařízení a vybavení. Dřevěná podlaha by měla být základ. Poctivé dubové parkety nemají alternativu, jsou tradiční krytinou v obývacích pokojích, salonech a reprezentačních prostorech.

Když jde o to zařídit si pro sebe vkusný, originální a osobitý domov, je dřevěná podlaha první volba. Ať už lakovaná nebo olejovaná, se dřevem se zkrátka dobře bydlí. Moderní dřevěné podlahy se snadno pokládají, jsou trvanlivé a odolné a existují v opravdu neuvěřitelně široké škále designů.

Jak si vybrat ten nejvhodnější model? Nechte si zaslat vzorky až k vám domů. Posuďte je v klidu a vyberte tu podlahu, na které se vám bude bydlet nejlépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *