Datum: 12. 06. 2024 Autor: IN

Máte doma nedostatek prostoru a musíte se obejít bez ložnice? Nedá se nic dělat, ale nic to nemění na tom, že prostor na spaní potřebujete. Do obýváku si postel asi nepostavíte, do kuchyně už vůbec ne. Co s tím? Pořiďte si rozkládací pohovku, která přes den poslouží jako gauč a v noci jako postel.

Dá se na pohovce spát?

Na klasické pohovce byste se asi moc dobře nevyspali. Přece jen není tak dlouhá, opěrky jsou nepohodlné, šířka taky není nic moc. Spát na ní se dá jednu, možná dvě noci, ale dlouhodobě? Ani náhodou! Leda byste si chtěli zadělat na bolesti zad. Ale rozkládací pohovka? To je něco jiného! Dá se rozložit, takže se plocha na spaní rozšíří, je pohodlnější a něco vydrží.Jaké jsou další přednostirozkládací sedačky na každodenní spaní?

  • Ušetří vám místo, pořídit si ji můžete i do domácnosti, kde sice máte prostor na postel, ale raději byste ho využili jinak. Někdo si doma zařídí domácí posilovnu, jiný ložnici přepustí dětem, další potřebuje třeba pracovnu. Rozkládací pohovka je v tu chvíli skvělou volbou, ve dne slouží k sezení, v noci ke spaní, navíc může mít i úložný prostor.
  • Nepotřebujete pokoj pro hosty. Když vám přijede návštěva, máte ji hned kam uložit na noc. Stačí stáhnout rolety, rozložit sedačku a místo na spaní je připravené.
  • Dobře vypadá, na první pohled by mnohdy nikdo netipoval, že jde o sedačku a postel v jednom.

Zdroj: fotobanka

Dejte přednost kvalitě

Nabídka rozkládacích pohovek je široká, některé jsou cenově výhodnější, jiné stojí víc, cenou byste se ale řídit určitě neměli. Důležitá je kvalita, protože jen kvalitní rozkládací pohovka zvládne každodenní rozkládání a proměnu na postel. Ideální je pohovka, která v sobě ukrývá kvalitní matraci na odpruženém roštu. Ve srovnání s pohovkou, kterou rozložíte pomocí vysunutí zásuvky, ve které je matrace, je mnohem pohodlnější, netlačí vás předěl a víc vydrží.

Co si pohlídat při výběru rozkládací pohovky?

  • Velikost, kterou je třeba vybírat s ohledem na výšku toho, kdo na ní bude spát, a zda půjde o jednoho, nebo dva nocležníky.
  • Pozor na hmotnost pěny v sedačce, minimem je 30 kg/m3.
  • Zásadní je i kvalita matrace, od které se odvíjí kvalita vašeho spánku. Na matraci se rozhodně nevyplatí šetřit, raději si nějakou tu korunu připlaťte, vaše tělo vám poděkuje. Vybírat můžete mezi pěnovou, sendvičovou a pružinovou matrací, vsadit můžete i na tu z přírodních materiálů jako je kokosové vlákno, pohanka nebo bio pěna.
  • Jak pohovku rozložíte? Má celistvou matraci, vznikne dvojlůžko, nebo musíte vysunout spodní zásuvku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *