Datum: 14. 03. 2021 Autor: IN

Nudí se doma vaše děti a nevíte, jak je zabavit? Už nemusíte

Udělejte si procházku po okolí vašeho domu nebo bytu, stejně se nic jiného v době zákazů nedá nic dělat. Při takové procházce vás napadne spousta zajímavých her, kterými děti zabavíte. Děti milují překvapení a zábavu, tak hurá do toho.

Nasbírejte kamínky různé velikosti i barev

Pokud se budou děti ptát, co s nimi, proč je mají „tahat“ v kapse, řekněte jim, že je to překvapení.  Jak přijdete domů, začněte s přípravou. Nasbírané kamínky pečlivě omyjte, přece jen je potřeba nějaká hygiena, a usušte. Omyté a usušené jsou připraveny k malování.

Začíná zábava, budeme malovat na kamínky

Nejlepší barvy na malování jsou akrylové fixy, které neponičí voda. Teď už jen záleží na dětech. nechte jim vlastní fantazii, co chtějí malovat, nebo vyhlaste soutěž na nějaká téma. Cestou jste viděli květiny, obrazce na nebi, zvířata…  Pomalovaný kamínek potom nechte zaschnout. Domácí, ale originální dekorace je na světě.

Hledejte výzvy a hry na internetu

Na facebooku najdete spoustu skupin, které se baví tím, že malují takzvané putovní obrázky. Namalují obrázek na kamínek a ten umístní viditelně na nějaké místo, které je navštěvované.

Udělejte to stejně, máte zábavu na další dny

Kamínek pošlete dál. Položte ho na zajímavé místo při vašem dalším výletu. Aby se vědělo, odkud váš kamínek pochází, napište svoje PSČ. Teď už je to na jiných, vy jste si svoji zábavu s dětmi užili. Je pak zajímavé, když se putovní kamínek najde třeba i 100 km daleko od vašeho bydliště.

Je to jednoduchá zábava pro děti, ale i pro celou rodinu. Holky i já jsme také vytvořily nějaké ty ozdobičky. Já jsem se na tuto zábavu připravila dopředu, a koupila kreativní sadu na malování kamínků v e-shopu Zažeň nudu.

Komentáře k článku

Jana:
19:05 15. 03. 2021
konečně něco zajímavého, vyzkoušíme. Díky za tip.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *