Datum: 19. 01. 2022 Autor: IN

Pokud toto slyšíte poprvé, nezoufejte – jen jste možná nevěděli, že se to jmenuje právě takto. Jednoduše řečeno se jedná o reproduktor pod televizi, který vylepšuje zvuk televize.

Proč pořídit soundbar?

Dnes lze již zakoupit kvalitní televizi se vším všudy, ale ani ta nejlepší televize vám neposkytne zvuk jako v kině. K tomu slouží domácí kina, ale u nich je hlavní nevýhodou množství reproduktorů, které je třeba k televizi připojit. A právě proto jsou na trhu k dispozici soundbary. Neposkytnou vám sice zvukový zážitek jako domácí kina, ale velmi se mu přiblíží.
Sounbar je jednodílné zařízení, reproduktor, které můžete dát pod televizi či na speciální držák na zeď. V případě, že budete chtít lepší variantu soundbaru, můžete pořídit soundbar se subwooferem, který vylepšuje zvuk o basy.

Jak vybrat vhodný soundbar?

Nejdříve byste se měli zaměřit na to, co od něj vyžadujete. Chcete vylepšit zvuk nebo mít maximální možnou kvalitu zvuku? Dle toho si budete vybírat počet kanálů. Ten se u soundbarů pohybuje od 2 do 9. Dané číslo určuje, z kolika kanálů bude vycházet zvuk. Například soundbar 2.0 má 2 přední kanály, soundbar 5.1 má 3 přední a 2 zadní kanály. Je samozřejmé, že čím více kanálů, tím kvalitnější zvuk. Pro běžné uživatele postačí 2-3 kanály. Musíte totiž vzít v úvahu i odhlučnění vaší domácnosti. Nákup nejlepšího soundbaru vám bude k ničemu, když kvůli sousedům nebudete moc využít jeho potenciál.

U soundbarů nelze s jistotou říct, že vyšší cena znamená vyšší kvalitu. Je tedy vhodné si projít co nejvíce recenzí od uživatelů, které vám nejlépe napoví. Zejména se díky recenzím dozvíte, jak je to na tom soundbar se zvukem.
Soundbar vybírejte dle rozměrů prostoru, který máte pod televizí. Je to důležité nejen z vizuálního hlediska, kdy správně zvolený soundbar skvěle zapadne do volného prostoru, ale jde i o to, aby nezasahoval do obrazovky.

Připojení soundbaru

Připojení soundbaru k televizi je velmi jednoduché – dle návodu máte vše hotové do 15 minut. Propojení bude záviset na tom, co si vyberete jako účel soundbaru. Pokud jej chcete připojit k televizi, budete volit běžný konektor či HDMI konektor. Pro propojení s mobilním zařízením je pak důležité Bluetooth či wi-fi. Ohledně připojení mobilního telefonu je dobré si předem zjistit, kolik zařízení je možné k soundbaru připojit v módu spárování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *