Datum: 13. 08. 2022 Autor: IN

Léto je v plném proudu a kromě řešení, kam se schovat pře úmornými vedry je třeba se zároveň postarat o vaši zahradu. Co byste rozhodně neměli zanedbat v srpnové péči?

Celoroční úsilí se vám nyní vrací ve formě zahrady plné vámi vypěstovaných plodů. Nemůže být krásnější pocit a lepší ovoce a zelenina. Rozhodně ale nepolevujte v péči o zahradu, abyste o vše nepřišli.

 

Ideální čas na setbu

Aktuálně váš košík plníte rajčaty, okurkami a paprikami. Užívat si můžete i česneku, cibule a z ovoce například letních jablíček. Cukety asi není nutné zmiňovat, jejich přebytkem se baví celý internet mnoha vtipy.

Některé plody ale ještě potřebují čas. Jedná se například o dýně. Ačkoliv už se krásně kulatí, tak ještě mají čas, a tedy nezapomínejte na zalévání a nechte je ještě dorůst.

Srpen je ideální na výsev ozimé cibule, ředkviček, salátů či rukoly. Díky tomu budete mít na sklonku podzimu krásnou úrodu.

Dále můžete zasadit sazenice fenyklu, brokolice či čínského zelí. Bylo letos málo jahod a zvažujete rozšíření jahodového záhonu? Tak teď máte ideální čas.

Pokud nechcete sázet nic, tak záhony pokryjte mulčem. Díky tomu zamezíte růstu plevele a v půdě udržíte příjemné mikroklima plné půdních organismů.

 

Rajčata potřebují péči

Kromě toho, že vaše rajčata teď rodí jedno rajče za druhým, vyžadují také velkou péči. Rajče totiž bují, roste a nemusí pak mít sílu na nové plody. Je tedy potřeba zaštipovat listy a odstraňovat nové květy.

Zaštipujte také boční výhony a pokud je to třeba, tak rostlinu převažte. Nezapomínejte na pravidelné zalévání, ale zároveň dávejte pozor na přelévání.

V letním počasí je třeba sledovat počasí, protože srpen je slabší na srážky, a tedy je potřeba zalévat častěji.

Zároveň dešťů využívejte k vytváření zásob dešťové vody, která je nejlepší pro zalévání vaší zahrádky. Zároveň tím i hodně ušetříte, takže sudy či jiné nádoby rozestavte u svých záhonů kdekoliv je to jen možné.

Autor: Soňa Jiroutová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *