Datum: 25. 10. 2021 Autor: IN

Vyrážíte na dovolenou nebo výlety nejen za relaxem a poznáním nových míst, ale chcete taky potěšit svůj jazýček? Pak se určitě musíte aspoň jednou podívat taky do Mariánských Lázní, kde na vaši návštěvu čeká řada skvělých restaurací a kaváren. Které určitě musíte navštívit a na čem si tam můžete pochutnat?

Do lázní nejen za procedurami

Lázně nejsou jen o tom, že se položíte na masérské lehátko, usadíte se do vany s minerální koupelí, půjdete na inhalaci nebo si zaplavat. V lázních jsou povinné i procházky, při kterých člověku mnohdy vyhládne, tak není od věci vědět, kam se vydat za gastronomickými zážitky.

Proč zrovna Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně se sice nemohou pyšnit dlouhou historií jako jiné tuzemské lázně, jsou ale obdařené mnoha léčivými prameny, nádhernými parky, elegantními hotely, jedinečnou atmosférou a samozřejmě také vynikajícími restauracemi a kavárnami. Které z nich se vyplatí navštívit?

Zdroj foto: fotobanka

Tip číslo jedna: Restaurace Villa Patriot láká na poctivou českou gastronomii v moderním pojetí

Restaurace patří k Ville Patriot, kde se můžete i ubytovat, a zakládá si na využívání regionálních surovin té nejvyšší kvality. Nachází se v centru města a pochutnat si tu můžete jak na cibulačce, tak na terince z kachních jater, silném telecím vývar, tradičním trhanci s malinovým coulis i nadívané křepelce.

Tip číslo dva: Na české klasice si pochutnáte v České hospůdce

Nově zrekonstruovaná restaurace v centru Mariánských Lázní je nekuřácká a nachází se na místě bývalé Moravské restaurace-Ječmínek. Česká hospůdka se zaměřuje na tradiční domácí kuchyni, v nabídce najdete i pivní lístek s výborně ošetřenými plzeňskými pivy.

Víte, že tady si na své přijdou jak milovníci vepřového, drůbežího a hovězího masa, tak ti, kdo si rádi pochutnají na zvěřině nebo čerstvých rybách?

Tip číslo tři: Na ryby do restaurace U Pidly

Rádi si pochutnáváte na rybích specialitách? Pak nesmíte minout restauraci U Pidly, kde se můžete těšit na kapří tatarák, sumce na kmíně, salát s filátkem ze pstruha a na další dobroty.

Tip číslo čtyři: Nejen vegetariáni nesmí minout Bio Vegetku

Nepatříte mezi milovníky masa? I vy si v Mariánských Lázních přijdete na své. Speciálně pro vás tu je jídelna Bio Vegetka, kde připravují lehké pokrmy podle zásad racionální výživy.

Samozřejmostí jsou pokrmy bez lepku a laktózy, v nabídce jsou jídla pro diabetiky i vegany, můžete si tu i zdravě zamlsat.

Tip číslo pět: Ikonou města je Modrá cukrárna

V blízkosti lázeňského parku pod Zpívající fontánou si můžete pochutnat na výborné kávě, dortech vlastní výroby a chutné gastronomii v Modré cukrárně. Těší se na vás profesionální a milá obsluha, uvidíte, že sem zajdete víc než jen jednou.

Zdroj foto: fotobanka 

Bonusový tip na závěr: Milovníci zlatavého moku jistě nepohrdnou zdejším minipivovarem

Během procházky nejen vyhládne, ale budete mít taky sucho v hrdle. Co si takhle zajít na pěnivý mok do rodinného minipivovaru Kronl, kde vám načepují poctivé, řemeslně vyrobené, správně uleželé nepasterované a nefiltrované pivo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *