Datum: 28. 02. 2021 Autor: IN

Zahradní jezírko je krásný zahradní prvek

Každý z nás touží po tom, mít svůj dům, zahradu, kde si budou hrát děti a my odpočívat. Dalším snem je mít krásnou okrasnou zahradu, ovocné stromy a bazén nebo jezírko.
Ten, kdo si takový sen splnil, nebo postupně plní, určitě má v plánu, vytvořit na zahradě i vodní svět.

Kdo má větší zahradu, určitě zvažuje, zda by se zde nevešlo zahradní jezírko. Voda je přece život. Zrcadlení vodní hladiny je příjemné na oko, a život ve vodě přináší další užitek.

Ne vždy je potřeba mít na zahradě koupací biotopové jezírko, i když řeší spoustu jiných starostí. Můžete se v pohodlí koupat doma, děti mají letní zábavu.

Někdy stačí jen kousek prostoru, nápad a realizace vašeho přání.

Voda v zahradě má své konkrétní poslání

Dokáže zjemnit a doplnit prostor, ovlivní naše pocity a nálady, živočichům, kteří se na zahradě vyskytují, dodá život, ale hlavně, vytvoří oázu klid a pohody pro všechny ty, kdo zahradu využívají.

Děti pro své hry, dospělí pro relaxaci při sázení rostlin, odpočinku na terase…

Vytvořit zahradní jezírko není nic složitého.
Je to jen díra v zemi, kterou naplníte vodou a je hotovo. Ne každý, ale vládne svým časem natolik, aby si vše, co je spojené s realizací zahradního jezírka udělal sám. Vykopal a odvezl hlínu, položil folie, vysadil vodní rostliny, vypustil rybičky a „nějak“ celkově doladil.

Jezírko na zahradě od profesionálů

Existuje snadné řešení. Zahradní jezírko si necháte vytvořit od někoho, kdo má s touto činností zkušenost a odbornou znalost s přípravou pozemku a následnými postupy.

Pracovníci ze zahradnictví Říčany umí položit trávníkový koberec, vysadit okrasnou zahradu, ale i vytvořit zahradní jezírko. Vysadí lekníny a další vodní rostliny, a celkově celý prostor doladí.

Jak může vypadat zahradní jezírko najdete ve fotogalerii.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *