Datum: 27. 01. 2021 Autor: IN

3 pomocníci, kteří vám doma vystačí na všechny drobné práce

V žádné domácnosti by zaručeně neměly chybět základní aku nástroje, kterými lze opravit či vylepšit spoustu věcí kolem domu, zahrady i bytu. I když nejsou všichni muži domácí kutilové, aku nářadí využije opravdu každý. Vzhledem k jednoduché manipulaci to hravě zvládnou jak ženy, tak i méně zruční pánové.

Oblibu si však díky svým vlastnostem našli aku nástroje také u profesionálů. Díky těmto nástrojům nebudete muset kvůli každé drobnosti platit za specializovanou firmu. Menší opravy jednoduše zvládnete svépomocí. A co jsou tedy zač tito zázrační pomocníci? To vám prozradí následující řádky.

Nepostradatelné aku vrtačky

Prvním základním vybavení vaší dílny nebo domácnosti je bezesporu aku vrtačka případně aku šroubovák. Tyto pomůcky využijí všichni v případě, že je potřeba náhle něco přivrtat, utáhnout nebo naopak povolit. Výhodou těchto nástrojů je jejich snadná ovladatelnost a pohon na baterii. Nemusíte se trápit s těžkou vrtačkou, ani s věčně překážejícím kabelem, když potřebujete jen utáhnout šroubek nebo vyvrtat díru na poličku. Na drobnější úkony vám bohatě postačí tito dva pomocníci.

Aku brusky umožní volný pohyb

Druhým pomocníkem je takzvaná aku bruska. Tu si oblíbí zejména řemeslníci a drobní kutilové, kteří upřednostňují praktické nástroje a nechtějí být během práce omezováni elektrickým kabelem. Aku brusky jsou totéž, co klasické brusky elektrické. Můžete na ně také přidělat kotouče všeho druhu. Jejím největším benefitem je oproti klasickým bruskám výkonná baterie, která umožní lepší dosah nástroje na pracovní ploše.

Praktická aku pila pro šikovné kutily

Posledním, ale rozhodně ne méně důležitým nářadím, je aku pila. Ta by rozhodně neměla chybět v žádné dílně domácího kutila. S ní není potřeba hledat po všech čertech prodlužovací šňůru, abyste dosáhli tam, kam zrovna chcete. Oproti klasické elektrické pile není tolik výkonná, ale bohatě vám postačí pro menší projekty a navíc s ní budete dostatečně mobilní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *