Datum: 24. 01. 2021 Autor: IN

Jak se dá definovat zdravý životní styl

Dříve byly ideálem krásy a zdraví ženy větších rozměrů. Poukazovalo to na jejich finanční zabezpečení (neboli že si mohly dovolit kupovat větší množství jídla) a později větší pravděpodobnost, že budou moct donosit dítě. To se změnilo s příchodem modelky Twiggy. Její hubenost se stala ikonou a ženy nedosahující jejích rozměrů se považovaly za tlusté.

Dnes je naštěstí trendem tzv. body positivity, kdy celebrity přidávají na sociální média svoje fotky i z nelichotivého světla a v oblasti modelingu se objevuje čím dál více plus size modelek. Každý z nás je krásný svým způsobem a je důležité si to uvědomit. Nemusíme dodržovat diety, abychom žili zdravě.

Studie ukazují, že nelze rozdělovat potraviny na špatné a dobré, protože všechny jsou pro naše tělo důležité.

Jak si najít svou cestu

Za zdravý životní styl považuji schopnost netrestat se za každé klopýtnutí. To, že jsme si včera dali k večeři pizzu, hned neznamená, že zítra si na sebe naložíme dvojnásobné množství cviků a budeme jíst jen suchary. Ne.

Je důležité jít tzv. zlatou střední cestou. Můžeme si dopřát k večeři pizzu, ale prostě ji jen nesníme celou. Zbytek si můžeme schovat na zítřejší oběd.

Důležitá je hlavně trpělivost

  • to, že žijete zdravě, poznáte podle vašeho rozpoložení
  • vaše nálada se rázem zlepší a vaše tělo bude překypovat energií

Jak toho ale dosáhnete?

Je důležité dodržovat pravidelný spánkový režim. Říká se, že dospělí člověk by měl spát okolo sedmi hodin denně, ale každému sedí něco jiného.

Dále musíte hodně pít. Voda z větší části tvoří vaše tělo a kvalitním pitným režimem docílíte ztráty na váze, menší pravděpodobností onemocnění a potřebné hydratace.

Pohyb v tom také hodně hraje roli, protože má vliv jak na vaši fyzickou, tak psychickou stránku. Nemusíte samozřejmě hned naběhnout do nejbližší posilovny, postačí si denně vyjít na menší procházku, ta rozhodně udělá své.

Pokud se výsledky nedostaví ihned, nezoufejte. Výsledkem vaší cesty je spokojenost se svým tělem, která za to čekání rozhodně stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *