Datum: 06. 06. 2022 Autor: IN

Je hezké, když to dvěma lidem spolu v životě ladí a rozhodnou se spojit své cesty v jednu společnou. Přečtěte si pár tipů, jak je v jejich den D sladit i na pohled.

Snubní prsteny 

Za nejvýznamnější sladění obou novomanželů se samozřejmě považuje výměna snubních prstenů. V dnešní době už je to sjednocení spíše symbolické. Hlavně proto, že stylů snubních prstýnků je opravdu nespočet a na stejných dvou kroužcích už nikdo dávno netrvá.

Zdroj: fotobanka

V čem by ale měly být snubní prsteny 100% stejné? V použitém materiálu. Pokud jsou oba prstýnky z bílého zlata, hodí se k sobě i přesto, že ten nevěstin je například ve stylu eternity (kolem dokola vysázený drobnými jemnými drahokamy) a ženich má „pouze“ jednoduchou hladkou obroučku.

 

Sladit svatební šperky můžete také stejným gravírem nebo vsazením stejného drahokamu do obou prstýnků. Pokud si muž na třpyt drahokamů nepotrpí, navrhněte černé diamanty nebo možnost vsazení kamenu z vnitřní strany snubní obroučky.

Ty méně důležité svatební šperky

Šperky ve svatební den, to nejsou jen snubní prsteny. Jsou to také svatební sety pro nevěstu či manžetové knoflíčky pro ženicha. Ani tady vás žádné pravidlo nesvazuje. Efektní je na manžetových knoflíčcích třeba vyrytý monogram doplněný jemným diamantem v barvě svatby či v barvě kamenu nevěstina snubního nebo zásnubního prstenu. 

 

I přesto, že jsou tyto šperky ve svatební den „ty vedlejší“, představují, hlavně v případě diamantových kousků, zajímavou investici do budoucna. 

Zdroj: fotobanka

Sjednotí a navíc voní

Dalším efektním sjednocujícím prvkem na svatbách jsou květiny. Podle nich jednoduše rozeznáte řadové svatebčany od svědků či družiček. Vše “řídí” nevěstina svatební kytice, která udává styl, barvu a také hlavní květinu celé svatby. Různé typy růží, sasanka, pivoňka nebo výrazný luční květ se pak promítnou i do korsáže ženicha.

 

Ženichova korsáž je výrazná a bohatá na různé kvítky, které ale nesmí zastínit dominantní květ. Většinou je to ten, který převažuje i na svatební kytici. Skvěle vypadá, když floristi ozdobí těmito květy i místa v čele, židle či sklenice novomanželů.

Svatební oblek a šaty 

Více než, barva obleku nebo šatů je důležitý sjednocený styl obou snoubenců. Ženich v kšandách a veselých ponožkách skvěle ladí s nevěstou v minimalistických nebo ne příliš zdobených šatech. Bohatá princeznovská sukně a třpytivé kamínky se zase lépe hodí ke svatebnímu obleku s vyšívanou vestičkou a elegantním motýlkem. 

Zdroj: fotobanka

100 odstínů: není bílá jako bílá

Polární, slonovinová, klasická… Toto všechno jsou odstíny bílé barvy. Proto je velmi důležité, aby se košile a svatební šaty držely pouze jednoho z nich. Na první pohled se sice mnoho neliší, ale když u oltáře bude stát nevěsta v ivory šatech a ženich v alpsky bílé košili, buďte si jisti, že rozdíl poznáte. 

 

TIP: Ve svatebních salonech jsou na toto připraveni. Sdělí vám přesný odstín šatů a vy s touto informací můžete zamířit rovnou k pánskému krejčímu nebo do obchodu s košilemi.

Pár tipů, jak se sladit, jsme vám dali a jak s nimi naložíte už je jen na vás. Především si ale užijte váš den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *