Datum: 18. 01. 2021 Autor: IN

Staňte se copywriterem na volné noze a pracujte klidně z druhé strany planety

Chcete pracovat na volné noze? Plánujete cestovat po světě, hledáte však vhodné zaměstnání, které byste mohli vykonávat z jakékoliv části zeměkoule? Staňte se copywriterem. V zahraničí přijdete na jiné myšlenky, podpoříte kreativní mysl, a to se potom propíše i do samotných textů a článků. Jak se tedy stát copywriterem? Co všechno byste měli umět?

Předtím, než vůbec vyrazíte za hranice České republiky a poznáváním dalekých míst, si ujasněte, v jakém rozsahu se budete copywritingu věnovat. Podle toho se totiž rozhodnete, jestli si založit živnost, nebo nikoliv.

Copywriter a živnostenské oprávnění

Většinou se setkáte s tím, že copywriter má živnostenské oprávnění, ale není to nutnost. Pokud třeba studujete anebo pracujete na hlavní pracovní poměr, postačí vám uzavřít smlouvu se zadavatelem, protože se jedná o váš příjem, respektive píšete texty za peníze.

Jestliže nestudujete a nemáte hlavní pracovní poměr, protože se plánujete věnovat copywritingu naplno, určitě je dobré mít živnostenské oprávnění. Vystavíte zadavateli fakturu za svou odvedenou práci. Spousta společností preferuje fakturaci před uzavíráním různých smluv, protože je to pro ně po administrativní stránce jednodušší.

Jak se stát copywriterem?

Začněte s vlastním blogem, například o cestování. Popisujte své zážitky z cest. Doplňujte články o působivé a zajímavé fotografie.

Blog se tak stane vaší první referencí. Učený z nebe nespadl, a proto se neustále zdokonalujte ve své práci a vzdělávejte se. Čtěte blogy různých copywriterů, kteří se dělí o své zkušenosti z oboru. Pokud nečtete, pusťte se do toho. Nemusíte nutně číst knížky, ale stačí si všímat billboardů, reklam, novin a dalších tiskovin. Všechno je to totiž copywritingu.

Pravidelně pište články na blog, protože jedině tak se vytrénujete a rozvinete svou kreativitu. Klidně oslovte i nějakou digitální agenturu, která potřebuje stážisty na pozici copywritera. Spousta stáží je placená.

PlaCla vám dává také šanci

Chcete být však plně nezávislí? V takovém případě pište hlavně blog a věnujte mu maximální pozornost. Čím kvalitnější máte články, tím více čtenářů získáte, což pak můžete i zpeněžit. Lidé navíc rádi čtou o cestování, především když se jedná o reálné zkušenosti lidí.

Svůj blog zaregistrujte do systému PlaCla, která vám dává možnost získat peníze za to, když publikujete článek inzerenta. Je to jednoduché. Zaregistrujete se, vložíte do systému svůj blog, a potom jen klikáte na poptávky, které by se na váš blog hodily. Za publikovaný článek dostanete od inzerenta peníze. Cena se pohybuje od návštěvnosti a kvality blogu, respektive magazínu.

Tak neváhejte a pusťte se do podnikání a cestování zároveň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *