Datum: 19. 01. 2021 Autor: IN

Víkendová procházka po Praze: tipy a nápady

Ať už v Praze žijete nebo jste se rozhodli si tam jen zajet na hezky strávený den, je pár míst, které byste rozhodně neměli vynechat. Hlavní město České Republiky se může pyšnit nádhernými stavbami, panoramatickými pohledy a příjemnou atmosférou.

Pojďme si společně projít 5 památek, které na vaší procházce nesmí chybět a tipy na ubytování.

Historické skvosty z dávných časů

Začneme u nejoblíbenější památky, kde se téměř nedá hnout pro svou popularitu. A někteří možná tuší.

Správně, je to Staroměstské náměstí.
Nejvíce láká turisty světoznámým Staroměstským orlojem, neuvěřitelnou stavbou Mistra Hanuše. Na odbití celé hodiny se pod ním schází celé davy a nejenom z ciziny. Celé náměstí oplývá příjemnou atmosférou a historickým nádechem.

Jako další je Pražský hrad.
V jeho okolí se můžete pokochat jedinečnými výhledy na Prahu. Sám o sobě hrad představuje složitý komplex staveb, který vám spolehlivě vystačí na celý den.

Váš výlet nesmí být ochuzen o Karlův most. Po jeho obvodu se nachází pouliční umělci a stánky, které vás překvapí svou rozličností. Je z něj hezký pohled na další důležité památky, jako je Národní divadlo, Hladová zeď. Celé historické centrum je pospojované spletitými uličkami nabízejícími pestrou škálu různých pokrmů.

Václavské náměstí byste neměli minout, pokud na své procházce máte zájem i o nákupy.
Překvapí vás svou rozlehlostí a v případě, že byste dostali chuť na kousek té historie, mohli byste navštívit Národní muzeum, které je teď nově zrekonstruované.

Kde se v Praze ubytovat?

V Praze bude těžké sehnat ubytování, které vám zcela nevyluxuje peněženku. Na portálu Booking.com si můžete projít jednotlivé nabídky a v případě pochybností si přečíst recenze od předešlých návštěvníků.

Pokud byste měli zájem o trochu luxusu, rozhodně byste si měli prohlédnout Pytloun Boutique Hotel Praha. Hotel nabízí moderní designové pokoje s výhledem na Václavské náměstí nebo na nádvoří, ze kterého se otevírá výhled na františkánské zahrady.

Tipy na výlet, pokud sebou máte i své ratolesti

Rozhodně stojí za to navštívit všechny jmenované památky, ale pokud se bojíte, že by je historické centrum nemuselo bavit, doporučuji si výlet trochu zpestřit. Na Vltavě je možnost zapůjčení si šlapadla, což mě jako dítě ohromně bavilo. Můžete se účastnit mnoha různých tematických her podporujících dětskou zvídavost a v poslední řadě výlet proložit návštěvami hračkářství nebo muzeí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *