Datum: 07. 05. 2021 Autor: IN

Snad každý chce svou nemovitost prodat za nejlepší možnou cenu. Tomuto záměru nahrává i velká poptávka, ale to samotné pro získání maximální částky většinou nestačí. Aby nemovitost vypadala skutečně neodolatelně, bude potřebovat malé úpravy, přípravy a ruku bytového designéra.

Řeč je o homestagingu, jehož výsledek je dnes k vidění u velkého množství inzerátů.

Bytový designér vyzdvihne přednosti bytu

Správně provedený home staging je důležitý pro vytvoření dobrého prvního dojmu. Bytový designér zkušeným okem zhodnotí situaci a následně přidá drobné detaily a prvky, které pomohou rozzářit jednotlivé místnosti.

Nádherné fotky, kdy jde v podstatě o foto staging, hlavně u starších nemovitostí tak dodají celému prodeji hned jinou energii naprosto ze začátku.

Prodej za nejlepší možnou cenu

Snad tím největším důvodem, proč se homestaging ve formě aranžování s pomocí bytového designéra uplatňuje, je následný prodej nemovitosti za nejlepší možnou cenu. Lákavý inzerát s krásnými fotografiemi totiž logicky přiláká více zájemců, mezi kterým se jistě najde někdo, kdo za danou nemovitost rád zaplatí o několik desítek až stovek tisíc korun více.

Pokud realitní makléř využívá právě homestaging zdarma v ceně služeb pro přípravu nemovitosti k prodeji je to skvělá zpráva pro prodávajícího, který se s ním rozhodne spolupracovat, protože jde o efektivní způsob, jak zvýšit cenu nemovitosti.

Líbivý první dojem

Velmi důležitý je první dojem z nemovitosti, jaký si zájemce udělá již ve chvíli, kdy prohlíží fotografie nebo videoprohlídku v rámci inzerátu.

Zároveň je nemovitost perfektně připravena i pro osobní prohlídky, kde si díky jemným detailům a celkově útulnému dojmu může potenciální kupující vytvořit mnohem lepší dojem. A pozitivní pocity z prohlídky samozřejmě výrazně pomáhají pro kladné rozhodnutí a následnou koupi nemovitosti.

Díky homestagingu je tak do určité míry možné prodat či pronajmout i takové nemovitosti, které předtím byly víceméně bez povšimnutí od vážných zájemců.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *