Datum: 02. 02. 2021 Autor: IN

Začal jsme sbírat mince, je ze mě numismatik

Mám zdarma pamětní medaili KAREL IV., OTEC VLASTI.

Jak jsem se dostal k tomuto unikátnímu obchodu? Jak jsem získal pamětní medaili Otce vlasti? Snadno. Na internetu pracuji, získávám inspiraci a dostávám relevantní reklamy.  Pracuji v oboru, nemám tedy blokovače reklamy, vyskakovacích oken… každý má svůj byznys, každý nějak vydělává a tomu přizpůsobuje svoje obchodní praktiky.

Vyskočil na mě pěkný, barevný reklamní banner

Textově něco ve smyslu: “ získejte pamětní ražbu Karla IV zdarma…“ Klepl jsem, proč ne. Zdarma se vždycky hodí.

Kousek odskočím od téma. Jsem teď trochu ovlivněn historií. Od Ježíška jsem dostal několik historických knih od spisovatele Vondrušky. Super čtení, všem tohoto autora doporučuji. Napětí, děj, zápletky skvěle poskládané, navazující, ale hlavně většina informací ze středověku „sedí“. I proto mě tato nabídka mince zaujala.

Zpět k tématu. Dostal jsem se na stránku mincovny, která na své stránce nabízí zdarma pamětní medaili KAREL IV., OTEC VLASTI. Trochu překvapeně jsem koukal. Proč ne, vyzkouším o co se jedná. Zadal jsem do formuláře vše, co bylo předepsáno a klepnu na tlačítko „Koupit za 0 Kč„.

Překvapení se nekoná

Na další stránce je dvojí volba, co mohu dostat navíc a co si vybrat. Dvojí volba přede mnou, Zdarma nebo Zušlechtěný za 299 Kč. Počítám s tím, že na dalších stranách se bude nabídka nabalovat a přidávat další možnosti. Volím „Ne, děkuji“

Překvapení se koná

Odklikávám „Ne, děkuji“ na všech dalších stranách, až k souhrnu objednávky. Platba za minci O Kč. Že je poštovné 99 Kč neřeším. Do Prahy nepojedu, oni do Brna také ne, moji zásilku musí někdo dopravit, chápu.

Oceňuji solidní a férový přístup. Pro toho, kdo chce něco zdarma, dobrá nabídka. Má pěknou vzpomínkovou minci.

Já ale neklikl „Ne, děkuji“. Chtěl jsem víc

Co dál je asi jasné. Zvolil jsem navržené varianty a přikoupil:

  • zušlechtění ryzím zlatem za 299 Kč
  • Certifikát a obrazová reprodukce za 99 Kč

Poštovné a balné 128 Kč k tomu, celkem 526 Kč. Dobrá cena, mám první hodnotný kousek do sbírky.

Nezůstal jsem u jednoho nákupu

Přikoupil jsem nejmenší zlatou minci světa Karel IV za 1 490 Kč.

Všiml jsem si další mince zdarma:ČECHIE, PATRONKA ČESKÝCH ZEMÍ, pamětní ražba ZDARMA, pouze za poštovné a balné.

Závěr

Oceňuji marketingového šéfa, který nenucenou cestou, s mírným navýšením, přesvědčí kupujícího, že si může trochu připlatit, ale získat víc. Je to lepší varianta, než hromadně rozesílat nabídky. Zákazník se dá získat i z referencí, třeba z té mé.

Stal jsem se majitelem několika mincí, které si mohu nechat, nebo někomu darovat. Plastové pouzdro i certifikát vypadají pěkně. Nebo se stanu sběratelem a doplním celou kolekci.
Investice do zlata se vždy vyplatí. Mince mají svoji finanční hodnotu, ale i uměleckou.

Pokud vás tento článek trochu zaujal, podívejte se na web mojemincovna.cz, určitě si vyberete. Komunikace a objednávka byla bez problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *